Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

jak jsem předpokládal, mohu dnes volně navázat na můj poslední příspěvek. Ten se převážně týkal vodovodu v Drválovicích a také výstavby domků a penzionu. Snad jste již zaregistrovali, že tento týden nastoupila firma Aquo vadis z Břestu a zahájila rotační mechanické čištění vodovodního řadu, v délce téměř 2 km. Aby bylo možné akci spustit, dal jsem si za úkol zajistit potřebné finance. Po osobní návštěvě u hejtmana Jm kraje a některých členů rady Jm kraje, tato na svém jednání přidělila na tento havarijní stav celkem 200 tis Kč. Následně rozhodnutí rady schválilo i zastupitelstvo Jm kraje. Jelikož víme, že akce bude stát více, byl na základě rozhodnutí zastupitelstva schválen úvěr na 1 rok, ve výši 400 tis Kč. Úvěrovou smlouvu budu podepisovat tento týden. Tím byla splněna základní podmínka ke spuštění akce. Pracuje se denně i v sobotu a v neděli, abychom využili příznivého počasí. A práce to není snadná. To by vám mohli potvrdit všichni, co se na ní bezprostředně podílí. Zejména chci vyzvednout Mirka Přibyla, Jiřího Chladila, Jiřího Sedláka, Danu Boganová a také Františka Hrdého. Musím také pochválit dobrou spolupráci s Agrospolem, který nám nejen naváží vodu na proplachování, ale provádí v dopoledních hodinách i výkopy. Snad se tato jedna z posledních možností podaří a na Vánoce doopravdy bude voda v Drválovicích, tak jak měla být celých 20 roků. Prováděli jsme v minulých dnech další rozbory a můžete se na dodaném protokolu přesvědčit, že voda do vodojemu přitékající je vynikající kvality s menším obsahem železa než voda z Vanovic. Očekávám, že po Novém roce se většina domácností na vodovod opět napojí a vložená investice bude přinášet svůj užitek.

Podobně dobrou a nadějnou zprávu nemám bohužel v otázce prodeje pozemků v Drválovicích a s ním spojené výstavby penzionu ve Vanovicích. Firma Instav Vyškov a.s. od záměru díky našemu nesouhlasu postupně vycouvává a investici přesune do blízkých Biskupic. Jednání sice ještě pokračují, ale zřetelně do vytracena.

Ještě k jedné akci bych se chtěl vrátit. Sice ve spěchu, ale opět s velikou účastí jsme si 28. října připomněli lampiónovým průvodem a malou oslavou v KD, 91. výročí vzniku Československa. Krásnou výstavu podzimních prací našich dětí a jejich kulturní vystoupení pokazilo neozvučení sálu. Chci se za to všem omluvit. Hasiči připravili pro účastníky akce občerstvení.

Závěrem ještě několik slov ke zřízenému mateřskému centru v kulturním domě. Jelikož je na webových stránkách obce opět středem zájmu a já jsem se tam za tuto iniciativu rodičů postavil, činím tak tímto i zde ve Zpravodaji. Myslím si, že kritici a ještě k tomu anonymní, mají falešné starosti. Kdo platí elektriku a topení, co tam asi dělají a zda to není zbytečné. Odpovídám jasně. Není to zbytečné! Není to akce někým vynucená. Je to iniciativa našich maminek, věřím, že i tátů, kteří se chtějí scházet, předávat si zkušenosti s výchovou dětí, vzájemně se něco i naučit, nebo prostě jen nebýt několik roků sami s dětmi doma. Přijďte mezi ně a uvidíte. Třeba nám prostor za chvíli nebude stačit. Pokud máte někdo podobné nápady, přijďte a budeme je společně pomáhat dát do života. Další kritika, která tento týden zazněla, je k právě zahájenému cvičení žen v KD, zda tam mohou přijít i mladší. Samozřejmě, že ano a pokud se jim zdají naše ženy k nim v nepřiměřeném věku, co vám brání si utvořit svůj kroužek, najít někoho, kdo si to vezme na zodpovědnost, a věřte, že čas v KD se najde. Je lehké se pasivně něčeho zúčastňovat, ale každý kritik, ať zkusí sám něco vymyslet a zorganizovat. To vám přeji na závěr.

Petr Dvořáček – starosta

Zprávy z radnice

Zastupitelstvo obce, kterého se na 34. zasedání konaném 20.10.2009 v Drválovicích zúčastnilo 7 členů, schválilo:

– zprávu o kontrole usnesení z 33. jednání zastupitelstva obce

– zprávy o činnosti výborů za uplynulé období

– provedení mechanického vyčištění vodovodního řadu v Drválovicích

– smlouvu na mechanické vyčištění vodovodního řadu v Drválovicích a pověřuje starostu k jejímu podpisu

– v případě neprodání pozemků v Drválovicích uzavření úvěrové smlouvy na 400.000,- Kč se splatností 1 rok

– plán akcí k realizaci v roce 2010 dle priorit

– žádost o povolení k zatrubnění odvodu srážkové vody – Petr Janíček, Jevíčko

– umístění dopravních značek omezujících rychlost na 30km/h v Karlově ulici

Zastupitelstvo obce bere na vědomí

– zprávu o stavu na plánovaných akcích

– vyjádření DI Blansko k žádosti o vyjádření ve věci umístění dopravního značení Obytná zóna v Karlově ulici

– zprávu o stavu vody v Drválovicích

Zastupitelstvo obce ukládá:

– připravit návrh úvěrové smlouvy

– zpřísnit dohled nad obecními lesy v k.ú. Pamětice

Příští řádné jednání zastupitelstva obce se uskuteční v úterý 24. listopadu od 18 hodin v zasedačce Obecního úřadu ve Vanovicích.

Kontaktní místo Czech point

Na obecním úřadě ve Vanovicích bylo zřízeno kontaktní místo Czech point, kde lze získat ověřené dokumenty, případně učinit podání. Jedná se o:

– výpis z Katastru nemovitostí

– výpis z Obchodního rejstříku

– výpis z Živnostenského rejstříku

– výpis z Rejstříku trestů

– přijetí podání podle živnostenského zákona (§ 72)

– žádost o výpis nebo opis z Rejstříku trestů podle zákona č. 124/2008 Sb

– výpis z bodového hodnocení řidiče

– vydání ověřeného výstupu ze Seznamu kvalifikovaných dodavatelů

– podání do registru účastníků provozu modulu autovraků ISOH

– výpis z insolvenčního rejstříku

Bližší informace o službě Czech point naleznete na internetové adrese www.czechpoint.cz

Nabídka pro občany

Pokud si někdo z občanů z nějakého důvodu nemůže vyzvednout léky v lékárně buď na předpis, nebo volně prodejné, nechť se obrátí na slečnu Zouharovou na Obecním úřadě ve Vanovicích. V případě, že budou léky na skladě v lékárnách, tak je schopna Vám je doručit do druhého dne, pokud jsou léky na objednávku, tak je termín dodání po domluvě. Občané si zaplatí pouze poplatek za léky, které nehradí nebo hradí jen z části zdravotní pojišťovny a poplatky v lékárnách – za recept, položku na něm atd. Vše bude samozřejmě doloženo dokladem – účtenkou z lékárny.

Cvičení pro ženy

TJ Sokol Vanovice opět zahájil pravidelná páteční cvičení pro ženy v kulturním domě.

V 18 hodin zdravotní cvičení na gymballech a v 19 hodin aerobní cvičení. Podložku (karimatku) a pití s sebou.

Mikulášská zábava

Oddíl malé kopané Panthers Vanovice pořádá v sobotu 5. prosince v kulturním domě ve Vanovicích Mikulášskou zábavu. Zahájení ve 21:00, k tanci a poslechu zahraje skupina Krounex.

Malá kopaná

Vanovice – Malá Roudka 1:2

Paradox Blansko – Vanovice 4:0

Vanovice – Dlouhá Lhota 4:1

Konečná tabulka 4. ligy

1. HASIČI M.R. – S.L. 22 16 0 6 100:67 48

2. FP PARADOX BLANSKO 22 16 3 3 127:67 45

3. FC DYNAMO ČÍŽOVKY Bce 22 14 1 7 120:83 43

4. SK JESTŘEBÍ 22 13 0 9 87:82 39

5. FK NEDALA KRASOVÁ 22 16 0 6 162:66 36

6. SK MORAVAN SVITÁVKA 22 9 1 12 73:63 28

7. PANTHERS VANOVICE 22 8 4 10 53:72 28

8. FC DLOUHÁ LHOTA 22 8 1 13 68:84 25

9. FK TUZEMÁK BOSKOVICE 22 7 2 13 60:88 23

10. TJ SOKOL VALCHOV „A“ 22 6 2 14 54:84 20

11. FK OBORA 22 6 1 15 59:120 19

12. T.J. OKNOSTYL ROHOZEC 22 5 1 16 43:130 16

Stolní tenis

Se závěrem fotbalového podzimu odstartovala soutěž našim stolním tenistům. Kompletní výsledky a průběžné tabulky najdete na internetové adrese: http://vladimir.svancara.sweb.cz/STOLNI_TENIS

OP II

Voděrady „B“ – Vanovice 15:3, Vanovice – Blansko „D“ 6:12, Svitávka – Vanovice 12:6, Vanovice – Jestřebí 10:8, Blansko „E“ – Vanovice 11:7

OP IV

Vanovice „B“ – Křetín „D“ 14:4, Boskovice „C“ – Vanovice „B“ 12:6, Vanovice „B“ – Svitávka „B“ 12:6, Kuničky – Vanovice „B“ 11:7, Vanovice „B“ – Cetkovice 7:11

OS II

Vanovice „C“ – Horní a Dolní Loučky “B“ 10:8, Vanovice „C“ – Bořitov „C“ 4:14, Křetín „E“ – Vanovice „C“ 4:14, Vanovice „C“ – Petrovice „D“ 14:4

Jubilant v listopadu

Blahopřejeme oslavenci, který v listopadu slaví významné životní jubileum.

Pan Zdeněk Cápal 85 let Vanovice

Vítáme do života

Michaele Burkoňové, která se narodila 9. listopadu 2009, přejeme do života vše nejlepší